הסעות ילדים באזור

חברת הסעות ילדים באזור עומדת בסטנדרטים הגבוהים של משרד התחבורה, הן מבחינת האוטובוסים והן מבחינת הנהגים שלה. המאמר יבדוק מהם הסטנדרטים והמחויבויות על פי החוק.

באלו סטנדרטים צריכה לעמוד חברת הסעות ילדים באזור ובכלל?

על פי החוק, הסעות ילדים הן תחת פיקוח של משרד התחבורה. כאשר מדובר על הסעות ילדי בתי ספר וגנים, הרשות המקומית אחראית על הביצוע, והגוף המבקר הוא משרד החינוך. לכל הגופים הללו ישנן דרישות הקיימות על פי חוק עם קריטריונים ברורים.

הסעות ילדים מחויבות להיות רשומות ובעלות רישיונות לעסוק בתחום. כל סוגי הרכבים שלהן צריכים להיות בעלי רישיונות בתוקף, מבוטחים, תקינים, מטופלים, מתוחזקים ומבוקרים על ידי קצין בטיחות בתעבורה. משרד החינוך דורש רכבים חדישים שלא היו יותר מ-10 שנים על הכביש.

אלו נהגים עובדים בחברת הסעות?

החברה יכולה לקבל לעבודה רק נהגים אשר עמדו בסטנדרטים שנקבעו על פי חוק ולעבור קורסים ובחינות של משרד התחבורה. על החברה חל איסור לקבל נהגים שהורשעו בעבירות מין ועבירות תעבורה שיש עליהן רישום במשרד הרישוי או במשטרה.

מהם התנאים מבחינה ביצועית?

כדי להסיע ילדים, חברת ההסעות צריכה לבצע מספר פעולות באוטובוס. ראשית, היא מחויבת לתלות שלט "הסעות ילדים" ואת שם היעד בחלק האחורי והקדמי של האוטובוס. שנית, באוטובוס צריכים להיות פנסי איתות צהובים מקדימה ופנסים אדומים מאחורה שיהבהבו כאשר הנהג יפתח את הדלתות.

האורות הללו מתריעים שבאוטובוס ישנם ילדים. בנוסף, צריכות להיות באוטובוס ערכות מילוט, כיבוי אש ועזרה ראשונה. האוטובוס מחויב לחגורות בטיחות תקינות וכסאות בטיחות המתאימים לגיל הרך בעת הסעות לגנים.

באלו סטנדרטים צריך לעמוד הנהג?

כדי לעבוד עם ילדים הנהג צריך להחזיק לפחות שנתיים רישיון נהיגה לאוטובוס קטן או גדול, מונית או טיולית על פי כמות הילדים. נהג אוטובוס קטן לא מורשה לנהוג על אוטובוס גדול.

הוא חייב לעבור בדיקות רפואיות במכון בטיחות בדרכים, לעבור את המבחנים של משרד התחבורה, להיות עם לפחות 8 שנות לימוד, מעל גיל 21, כל 5 שנים הוא חייב להוציא תעודת יושר ולהיות ללא רישום פלילי או תעבורתי.

נהג מחזיק אוטובוס

לאילו ביטוחים מחויבת החברה?

  • ביטוח חובה – מכסה את הנהג, הילדים וכל נוסע אחר על נזקי גוף מתאונת דרכים. ביטוח זה אינו מכסה מקרים בהם ילדים נפטרו כתוצאה משכחה בהסעה. הכיסוי הוא של פוליסת תאונות אישיות לתלמידים.
  • פוליסה מורחבת עם ביטוח המכסה הסעה בשכר.
  • ביטוח מקיף.

על מי מוטלת האחריות על ההתנהגות והבטיחות של הילדים?

הסעות ילדים לא מחויבות בליווי מבוגר נוסף, למעט הסעות לילדים עם צרכים מיוחדים. כל האחריות להתנהגות הילדים באוטובוס היא על הנהג. הוא לא רק צריך להיות מרוכז וערני בנהיגה, אלא חייב להיות קשוב למה שקורה מאחוריו.

הוא צריך לשמור שהילדים לא ישתוללו באוטובוס, לא יוציאו ידיים מהחלון, לא יזרקו לכלוך ועוד. הוא חייב לדאוג שכולם יהיו ישובים ולהקפיד על חגורות בטיחות. אסור לא לנסוע כשילדים עומדים ולא להעלות ילדים יותר מהמותר. הוא חייב להקפיד שבכל מושב יישב ילד אחד ולא יותר.

התנהגות בעלייה וירידה מהאוטובוס

כשהילדים עולים ויורדים מהאוטובוס, אסור לנהג לפתוח את הדלת האחורית. הם יכולים לנוע רק מהדלת הקדמית. במקרים בהם יש מלווה נוסף, ניתן לפתוח גם את הדלת האחורית.

התחנות חייבות להיות קבועות. הנהג לא יכול להוריד ילדים היכן שהוא רוצה. העצירה חייבת להיות בצד הקרוב למוסד החינוכי או הבית, על מנת שהילדים לא יסתכנו בחציית כביש. בסוף הנסיעה עליו לבצע סריקה ולוודא שכולם ירדו מהאוטובוס ולא נשכחו חפצים.

חברת הסעות לנתב"ג לאירועים לעובדים מיניבוס אוטובוס ילדים מאורגנות
טארפיק חברת הסעות
רוצה לקבל הצעה להסעה מחברת טראפיק?

השאר/י שם וטלפון ונחזור אליך עם הצעת מחיר מותאמת עבורך

דילוג לתוכן