הסעות ילדים ברחובות

מערך הסעות הילדים ברחובות כולל אוטובוסים ומיניבוסים המשמשים את תלמידי רחובות והסביבה להגיע בבטחה למוסדות החינוך. הנהגים הם האחראים העיקריים לבטיחותם ועל כן הם חייבים להיות סופר מקצועיים. המאמר ידון בכישורים של הנהגים ובאחריות של חברת ההסעות.

 

הסעות למוסדות חינוך ברחובות

רוב הילדים הגרים ברחובות מגיעים לגנים ולבתי הספר ברכבים פרטיים או ברגל. ההסעות מיועדות לתלמידים הגרים ביישובי האזור ומגיעים למוסדות החינוך בעיר. בשל העובדה שאין לילדים דרך אחרת להגיע למוסדות החינוך, הם תלויים במערך ההסעות. לפיכך, הסעות ילדים ובפרט הנהגים חייבים להיות בעלי כישורי נהיגה ומתאימים לעבוד עם ילדים.

 

אלו כישורים יש לנהגים ברחובות?

נהגים מקצועיים העובדים עם ילדים צריכים להיות בעלי רישיון נהיגה בתוקף בו רשום שהם מוסמכים להסיע ילדים. כלומר, נהגים בעלי רישיון לאוטובוס או למיניבוס בהתאם לכמות הילדים. הוותק שלהם בנהיגה צריך להיות לפחות שנתיים והם צריכים לעבור קורס של משרד התחבורה ולעבור את המבחן התיאורטי והמעשי. הגיל המינימלי של הנהגים הוא 21 והם צריכים להיות עם השכלה של לפחות 8 שנים. נהגים שיש להם רישום של עבירות תנועה או רישום פלילי, לא יכולים להסיע ילדים. הנהגים צריכים כל 5 שנים להוציא תעודת יושר ולעבור מבדקים רפואיים לבטיחות בדרכים.

 

כישורים בטיחותיים

נהגי ההסעות ברחובות בעלי כישורים בטיחותיים בשל האחריות הכבדה שמוטלת עליהם. הסעות ילדים חייבות להיות בטיחותיות ולכן הנהגים מגלים משנה של זהירות. נהיגה איטית, ריכוז, סבלנות, התמקדות, הם אלו שמנחים את ההתנהלות שלהם. מעבר לכך, יש להם אחריות לעמוד בזמנים, להגיע לנקודות האיסוף, לנהוג רק לאחר שהילדים ישובים וחגורים בחגורות בטיחות ולהעלות ולהוריד את הילדים רק מהדלת הקדמית.

 

סורקים ומנקים

כחלק מעבודתם, הנהגים צריכים לדאוג לניקיון האוטובוסים מדי יום, לבדוק אם לא שכחו חפצים ולהשיבם למוסדות החינוכיים. הם צריכים לאתר תקלות, לדאוג שהחברה תתקן אותם ולסרוק את האוטובוסים. הסריקה צריכה להתבצע בכל בוקר לפני שהילדים עולים להסעות ובסוף היום. הנהגים צריכים לראות שכולם ירדו ולא נשכחו ילדים.

 

אדיבות וסבלנות

הנהגים צריכים להתייחס בכבוד לילדים ולגלות סבלנות רבה. גם אם יש ילדים מאתגרים או ויכוחים וצעקות, הנהגים צריכים להעמיד גבולות אך בצורה שלא תיפגע ברגשות הילדים. בדומה לאנשי חינוך, אם הנהגים רגועים גם הילדים יהיו רגועים. העבודה עם ילדים דורשת אורך רוח וכיבוד הזולת.

 

מה באחריות חברת ההסעות?

חברת הסעות ילדים ברחובות חייבת להחזיק אוטובוסים ומיניבוסים חדישים, תקינים ונקיים. כלי הרכב חייבים לעבור טיפולים, תחזוקה שוטפת ולהיות מאובזרים בהתאמה לילדים. כלומר, חגורות בטיחות תקניות, חלונות סגורים, כסאות יציבים, בוסטרים וכיסאות בטיחות להסעת ילדי הגנים, פנסים תקינים שיאותתו בזמן ההורדה והעלאה של הילדים, מזגן תקין וכן הלאה. בנוסף, צריכים להיות לחברה כלי רכב חלופיים שיהיו בהיכון למקרה הצורך.

 

מענה אנושי

חשוב שלחברה יהיה מוקד אנושי שיענה על שאלות הלקוחות וההורים. הוריהם של ילדים רבים השוכחים תיק בית ספר בהסעה או טלפון, פונים לשירות ההסעות כדי לבדוק אם האבדות נמצאו. בנוסף, החברה צריכה להיות זמינה במידה והנהג לא מגיע בזמן לנקודת האיסוף וכד'. ישנן חברות המתקשרות דרך המייל או הפקס, אך המענה האנושי מראה שאכפת לחברה מהלקוחות ושהם שם בשבילם.

הסעות ילדים ברחובות

מי מפקח על הסעות ילדים?

הסעות ילדים מפוקחות על ידי משרד החינוך באמצעות חברה חיצונית. הם מפקחים על שמירת התקנות, ואילו משרד התחבורה מפקח על רישיונות הרכבים ורישיונות הנהגים. על ביצוע ההסעות מפקחות הרשויות המקומיות.

חברת הסעות לנתב"ג לאירועים לעובדים מיניבוס אוטובוס ילדים מאורגנות
טארפיק חברת הסעות
רוצה לקבל הצעה להסעה מחברת טראפיק?

השאר/י שם וטלפון ונחזור אליך עם הצעת מחיר מותאמת עבורך

דילוג לתוכן